+359 883 392 152 Запитване

ПРЕДКОЛЕДЕН КРАКОВ - приказки и легенди - 3 нощувки от Варна

Zakliki Hotel

Продължителност
4 дни / 3 нощувки
Дати на отпътуване
10.12.2025 г.,   17.12.2025 г.
Цени от
1077.00лв.
 / 
550.66
Запитване
Описание

Местоположение
Хотелът е разположен в тихата зелена зона на Краков, в района на Bronowice, недалеч от парк Zakliki и с удобен достъп до градски транспорт. Центърът на Краков и Старият град се намират на около 7 км, а летище „Йоан Павел II“ е на около 10 минути път с кола. Локацията е подходяща както за бизнес гости, така и за туристи, които предпочитат спокойна обстановка с лесна връзка до основните забележителности.
 
Хотел
Hotel Zakliki е модерен 3-звезден хотел, предлагащ уют и комфорт в съвременен стил. Интериорът е изчистен, с топли цветове и естествена светлина. Разполага с 24-часова рецепция, асансьор, конферентна зала и безплатен паркинг.
 
Стаи
Хотелът предлага различни категории стаи:
  • Стандартни стаи – с две отделни легла или едно двойно, оборудвани с телевизор, бюро, гардероб, Wi-Fi и баня с душ.
  • Супериор стаи – по-просторни, с допълнителни удобства и кът за сядане.
  • Фамилни стаи – с повече пространство и възможност за допълнителни легла, подходящи за семейства.
  • Апартаменти – с отделна дневна зона, модерно обзавеждане и комфорт за по-дълъг престой.
 
Ресторанти и барове
  • Ресторант Zakliki – сервира закуска на бюфет и предлага международни и местни ястия през деня.
  • Бар/Лоби зона – място за кафе, напитка или бърза закуска в спокойна атмосфера.
 
Безплатни услуги:
  • Wi-Fi в целия хотел
  • Закуска на бюфет
  • Паркинг
  • Почистване на стаите ежедневно
  • 24-часова рецепция
 
Платени услуги:
  • Конферентна зала и бизнес услуги
  • Трансфери от/до летище
  • Пране и химическо чистене


Програма
Предколедно посещение на Краков с директен чартърен полет от Варна, 4 дни / 3 нощувки. С възможност за допълнителни екскурзии: Обиколен тур на Краков, Комплексът Вавел, Солната мина Величка и Освиенцим.

Ден 1: Варна - Краков
Среща на летище Варна. Полет Варна - Краков с Bulgaria Air. Пристигане в културната столица на Полша - Краков.Трансфер до хотелите.
Обиколка с екскурзовод в историческия център на Краков.Ще преминем покрай: Портата на Флориан от 14 век и Кметството; Пазарния площад и Залата Сукенице;църквата Дева Мария с великолепен олтар от дърворезба;Ягелонския университет- най-старият университет в Полша,в който е учил Николай Коперник; Хълма Вавел- сърцето на средновековния град и леговището на Дракона, с който е свързана историята на Краков и седалище на кралската власт до 17 век.Свободно време за разглеждане на Коледния базар.Нощувка.
Ден 2: Солната мина Величка
Закуска. Свободен ден или полудневна екскурзия до Солната мина Величка срещу допълнително заплащане.
Солната мина Величка е най-красивата солна мина в света, с 900 годишна история,намираща се на 15 км от Краков с дълбочина до 330 метра,9 нива и дължина на коридорите и тунелите над 245 км.По време на почти 3 часовата разходка в мината, ще следваме подземния път сред параклиси, подземни езера,великолепни зали осветени от полилеи направени от сол.Ще се спуснем до третото ниво под земята, на дълбочина 130 метра за да се насладим на красотата на солните пещери.Впечатляващ е параклиса на снягинята Кинга- дала път на прокопаването на мината.В него е пресъздадена „Тайната вечеря“ на Леонардо да Винчи от каменна сол. Този параклис е бил едно от любимите места на покойния папа Йоан Павел II и днес е част от световното наследство на ЮНЕСКО. Мината е прочута и с лечебните свойства на въздуха в подземните си галерии. Там е изграден специален санаториум за хора, страдащи от респираторни заболявания. Връщане в Краков.Свободно време. Нощувка.
Ден 3: Вавел и Освиенцим
Закуска.Свободен ден или допълнителна програма.Нощувка.
Допълнителна екскурзия до Освиенцим - някогашния нацистки концентрационен лагер Аушвиц-Биркенау бил най-голям в Третия райх ,където 1,5 милиона души , сред които много евреи, са били държани в условия на системен глад, измъчвани и убивани.Ще видим укрепени стени, бодлива тел, платформи, казарми, бесилки, газови камери и фурни за кремация свидетелстват за начина, по който нацистите подхождат към геноцида в бившия концентрационен лагер на смъртта.Това е едно от най-значимите исторически места в Европа, разположено в Южна Полша на 1,30ч от Краков.
Разглеждане на комплекса Вавел с екскурзовод /около 3 часа/.Обиколката ключва впечатляващата Вавелската катедрала, в която са короновани полските крале; представителните зали, в които са се провеждали заседанията на Сената, правителствените кабинети,зали за балове и кралски сватби с уникална мебелировка.
Ден 4: Краков - Варна
Закуска. Освобождаване на хотела.
Трансфер до летище. Директен полет до Варна. Кацане на летище Варна.
Превозвач: Bulgaria Air.
Варна - Краков
Краков - Варна